Pistolety lakiernicze do warsztatu to urządzenia, które w dużym stopniu przyśpieszają, a także usprawniają proces malowania. Dzięki wykorzystaniu pistoletów lakierniczych zyskujemy gwarancję nałożenia idealnie równiej powłoki lakieru bez względu na nasze doświadczenie w korzystaniu z tego urządzenia. Zakup pistoletu lakierniczego powinien być jednak poprzedzony odpowiednim rozeznaniem się w ofercie tego typu produktów, dzięki czemu dobierzemy najlepsze rozwiązanie do naszych potrzeb. Na co zwrócić uwagę przy zakupie pistoletu lakierniczego?

Zastosowanie pistoletu lakierniczego

Przeglądając ofertę pistoletów lakierniczych na stronie ekemichal.pl, możemy zauważyć, że poszczególne modele dostępne są w różnych wariantach cenowych. Najtańsze urządzenia są jednak przeznaczone dla osób, które zajmują się hobbystycznym lakierowaniem. Sięgając po droższe, profesjonalne pistolety lakiernicze, mamy dostęp do bogatego wyposażenia takiego jak regulacja ciśnienia, dodatkowe końcówki umożliwiające nam precyzyjne lakierowanie, a także inne funkcje, ułatwiające nam pracę z urządzeniem.

  • Pistolety lakiernicze


  • Wybór pistoletu ze względu na rodzaj

    Pistolet do lakierowania aut to produkt, który z powodzeniem możemy podzielić na kilka kategorii. W zależności od naszych potrzeb powinniśmy dobrać odpowiedni rodzaj pistoletu. Dobrze dobrane urządzenie pozwoli nam na sprawną pracę w odpowiednich dla nas warunkach. Jakie pistolety lakiernicze mamy do wyboru? Przede wszystkim pistolety wysokociśnieniowe HP. Są to tradycyjne pistolety, które do pracy potrzebują bardzo wysokiego ciśnienia. Dzięki ciśnieniu pistolet ogranicza zużycie powietrza, co zwiększa zakres pylenia. Co to oznacza? Pistolety wysokociśnieniowe umożliwiają pracę z mniej wydajnymi kompresorami, jednak w przypadku użycia tego typu pistoletów musimy liczyć się ze stratami lakieru na poziomie nawet 65%. Dobierając niskociśnieniowy pistolet HVLP, możemy liczyć na większą efektywność pracy. Tego typu urządzenia wymagają ciśnienia nie większego niż 4 baty, co pozwala na uzyskanie wydajności malowania nawet do 70%. By jednak cieszyć się taką wydajnością, niezbędne jest posiadanie drogiego i mocnego kompresora. Ostatnim rodzajem pistoletów do malowania są niskociśnieniowe pistolety lakiernicze LVLP. Jest to sprytne połączenie pistoletu HVLP oraz HP. Tego typu urządzenia pozwalają na pracę przy niskim ciśnieniu z zachowaniem stosunkowo dużej wydajności. Pistolety do lakierowania LVLP charakteryzują się dodatkowo wysoką precyzją nakładania warstwy lakieru.

    Zbiornik z lakierem

    Kolejną kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę przed zakupem pistoletu do lakierowania, jest umiejscowienie zbiornika na farbę. Najpopularniejsze ustawienie zbiornika to górna lub dolna część zbiornika. W przypadku wyboru pistoletu ze zbiornikiem na dole możemy liczyć na dużą pojemność pistoletu. Tego typu pistolety ze zbiornikiem na dole pozwalają nam na pracę z dużymi powierzchniami. Decydując się na pistolet ze zbiornikiem umiejscowionym na górze, możemy liczyć na dużą precyzję lakierowania małych elementów, gdzie niezbędna jest dokładność.